نتایج جستجو برای عبارت :

ورودی باریک در دفینه

سرمال دفينه در حفاری دفينه
سرمال دفينه به قطعه ی کوچک از خود جنس سرمال می گویند. دیده شده که دوستانی چیزهای مثل مجسمه سفال و مفرغ و. پیدا می کنند و خیال می کنند که این چیزها سرمال هستند. سرمال بخشی از خود جنس هست برای گمراه کردن حفار و یا بستن طمع حفار که حفاری را ادامه ندهد میگذاشتن. آثار علایم خاصی هم ندارند و همان مسیر بار اصلی هست در ضمن همه بارها سرمال ندارند و فقط تعداد کمی که سنگین هستند یک یا چند سرمال دارند.
سرمال دفينه
شناخت دفينه و گنج های تیموری
امیر تیمور گورگانی یا تمور لنگ در تاریخ ایران به دلایلی مشهور است از جنبه کشورگشایی ، رفتار و کارهایش . منتهی یکی از ویژگی های خاصش که در طول تاریخ مشهور است گنج و دفينه هایش می باشد. گنج و دفينه تیموری از این نظر شهره است.
تیمور شاه شخصیت عجیب و غریبی داشت از یک طرف بسیار سنگدل بود و دستور ذبح صدها نفر را میداد و از طرفی قرآن را از حفظ و از آخر به اول می خواند.عاشق علما و هنرمندان بود.
با این تفاسیر در خصوص دفينه ها و
خاک نرم داخل تونل تپه گنج - مکان دفينه در دل کوه
برخی از جویندگان که فلان مکان را کار کردیم و زیر درخت به سمتی ورودي باز شده که پر از خاک نرم هست و یا مثلا در دامنه یک تپه مکانی را که سنگچین بوده و با سنگ و ساروج پلمپ بوده باز کردیم ولی داخل مکانی مثل تونل پر از خاک نرمه و نشانی از دفينه یا تونل نیست و سوالاتی از این دست .
باید بگویم که یکی از روش های دفينه گذاری در قدیم خالی کردن دل کوه یا تپه از بغل و رفتن به داخل تپه به نحوی که اگر از بالا کار کنید
بررسی تاج در گنج و دفينه یابی
تاج همیشه سمبل قدرت و حاکمیت یک حاکم است و در جستجوی گنج تاج نیز اهمیتی به سزا دارد که بستگی به موقعیت قرار گیری آن دارد و اکثرا این علامت نشان و علامت دفينه و بار نیست. نشان تاج فقط جنبه زینتی دارد مگر در مواردی که در نزدیکی غارها یا قلعه های باستانی دیده شود. اگر یک تاج وجود داشته باشد و هیج نشانه دیگری در کنار آن نباشد هدف در زیر یا اطراف آن خواهد بود.
نماد و نشان تاج در دفينه یابی و گنج یابی
کاربرد لایه سیلیس در محل گنج و دفينه

استفاده از لایه های مختلف که از ملات های مختلف تشکیل می شده در دفينه گذاری بسیار مرسوم بوده تا محل دفينه کاملا طبیعی و محکم شود . یکی از این لایه ها ، استفاده از خاک سیلیس می باشد البته با کمی فرق در ساختار آن سیلیس خاکی است که در آن شیشه وجود دارد و شیشه خاصیت چسبندگی دارد وقتی با خاک رس مخلوت میشود و مثل سنگ به هم میچسبند تا وقتی که هوا در لایه های آن نفوذ نکند این خاصیت رو دارد .
وقتی که با کلنگ به آن ضربه می
شیوه مخفی کردن گنج و دفينه یهودیان
به آموزش نوع دفينه گذاری یهودیان (کلیمی ها ) می پردازیم :
تجارب بیشتری که در دفينه ها و نشانه های یهودی وجود دارد را در این قسمت برایتان بازگو میکنیم و این خلاصه تجارب شخصی می باشد .
۱- دفينه یهودی در عمق بسیار زیاد قرار دارد و عمق آن از ۶ متر م خواهد بود. بعد از آن به بار می رسید.
۲- یهودیان از سنگ چخماق یا احیانا سنگ کوارتز دار در ورودي غارها یاپر کردن غارها و اتاق ها از آن استفاده می کردند که این کار باعث
بسیاری از کاربران روزانه از بنده در مورد دفينه قلعه ها می پرسند و همه اذعان دارند که در فلان منطقه قلعه ای پیدا کردند آیا دارای دفينه است یا خیر .در جواب باید بگویم که دفينه با یک شی باستانی فرق دارد و وجود یک دیوار قدیمی یا یک بنای قدیمی یا حتی قلعه قدیمی دلیل بر وجود دفينه در یک محل نیست .ممکنه بعد از کلی کاوش در آن محل به یک شی باستانی برسید ولی شاید به دفينه ای نرسید .
در گذشته از قلعه ها به چند صورت به عنوان محل دفينه استفاده می کردند .اول نشا
تیه گنج یا تومولوس با نشانه شتر
تومولوس با نشان شتر اینگونه است که ابتدا می بایست دید شتر را در نظر داشته باشید سنگ آبراهه دار در اکثر دفينه ها بنابر این است که محل حفاری صحیح زیر آن سنگ می باشد. در تومولوس زیر دو بار یا دفينه مجزا یکی به عنوان هدیه و دیگری بار و گنج اصلی می باشد.
تومولوس با نشان شتر
برگرفته از کتاب دفينه یابی - برای دریافت کتاب ها و مطالعه اسرار علایم و نشانه های گنج یابی و دفينه یابی اقدام کنید.

تومولوس با نشان شتر
تپه های دارای گنج، زیرخاکی و دفينه
برخی از تپه های دفينه دار تنها و تک می باشند و به راحتی قابل شناسایی هستند
تپه های دفينه دار که از خاک رسی ساخته شده اند اغلب در زمان ساسانیان بنا شده اند و همگی دارای دفينه بزرگی بوده اند.این که میگویم بوده اند یعنی بار و دفينه اش رفته و کمتر تپه ای مونده که بارش حفظ شده باشه.این همه خاکی شما مشاهده میکنید حاصل کندن تونل بزرگی است که در واقع راه اصلی به تپه هستش.این راه میتواند تا هزار متر هم باشد. بهترین و کم
صورت انسان در دفينه یابی نشانه چیست؟
یکی از نماد های دفينه که به وفور در ایران در مناطق کوهستانی و جنگلی دیده می شود نماد رخ انسان می باشد .در حوالی همان رخ مقبره ای قرار دارد بیشتر در زیر سر یا پایین گوش میتوان سنگهای مثلثی شکلی پیدا کرد که ورودي مقبره هست که با سنگ و ساروج پلمپ گردیده است. اما در بعضی مکانها مانند معابد یا نیایشگاهها یا حتی کاخها در جلوی درب ورودي آنها دیده میشود که گاها با ترکیبی از موجودات افسانه ای بالدار تراشیده شده است.
نماد آفتاب پرست روی سنگ در کشف محل دفينه
نشان آفتاب پرست و مارمولک یه علامت اولیه بحساب میایند. که این دو علامت خبر از وجود قبری مهم در اطراف میدهند. لذا چون از زمان عیلامیان همواره نماد مهرپرستی بوده است در بعضی جاها هم مشاهده شده که اصلا به قبر یا دفينه مربوط نبوده بلکه فقط مسیر راه شاهی در سینه کش کوهها را نشان داده است. برای اطمینان از اینکه نشان آفتاب پرست به قبر یا دفينه مربوط باشد باید چند ویژگی زیر را در نظر گرفت.
باید به صورت برجسته و و
دعای یافتن مکان دفينه و گنج
دعای دفينه و گنج یابی ( قسمت هفتم و پایانی)
دعایی که به گردن خروس باید بیندازید:
بسم الله الرحمن الرحیم
اهدنا الصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیر المغضوب علیهم و لا الضالین و لا حول و لا قوة الا باالله العلی العظیم

دعا برای یافتن محل دفينه
از علمای صوفیه نقل هست که برای یافتن دفينه در صبح یکشنبه آخر ماه قمری این دعا را بر کاغذ تمیز نوشته و در محلی که گمان دفينه میرود پرتاب نماید. هر کجا فرود آمد محل دفينه هست.
نماد شتر دو کوهان در گنج و دفينه یابی
شما باید روبروی این شتر یک تپه را یا یک بلندی را رد کنید در روی بلندی بعدی دو تل خمره ایی کوچک دارد که یک طرفش شیب تندی دارد که زیر آن یک خزانه دارد. فاصله شما ممکنه تا پانصد متر هم برسد. دفينه آنجا کلا چند خمره سکه هست.
سنگ نگاره شتر دو کوهان
نماد سنگ صندلی و تکیه گاه در گنج و دفينه یابی
نظر اول : بنا به این نظر، سنگ صندلی به چهار نوع ممکن است پیدا شود. هر چهار نوعش نشان قطعی دفينه می باشد.
۱- اگر صندلی به شکلی باشد که تکیه گاه طرف چپ و راست را داشته باشد : وقتی روی صندلی نشستیم و به طرف مقابل نگاه کردیم، باید یک تپه کوچک مشاهده کنیم. دفينه در داخل تپه و در داخل سنگ ثابت می باشد.
۲- اگر صندلی فقط تکیه گاه سمت چپ را داشته باشد، در این صورت باید روی صندلی نشسته، دست چپ روی تکیه گاه گذاشته شو
مجموعه کتابهای باستان شناسیپیدا کردن گنج | اموزش پیدا کردن گنج | اموزش پیدا کردن دفينه | روش های پیدا کردن گنج | پیدا کردن گنج در خواب |من می خواهم گنج پیدا کنم | چگونه گنج پیدا کنیمدر این محصول ما این  مجموعه باستان شناسی مخصوص دوست داران باستان شناسی، و نحوه  پیدا کردن دفينه بسته ارزشمندی از کتابهای مهم و ضروری و با ارزش باستان شناسی، دفينه یابی،و گنج یابی علامت شناسی برای شما کاربران فایل مارکت گرداوری شده است که با بهتری
کتاب اسرار و نشانه ها رمز گشایی علائم کتاب اسرار و نشانه ها رمز گشایی علائمدانلود کتاب اسرار نشانه ها، کامل ترین مرجع رمز گشایی علائم و نشانه های دفينه و گنج یابی برای دانشجویان باستان شناسی و عاشفان دفينه شناسیکتاب اسرار نشانه ها,تفسیر و توضیح علائم و نشانه های مهم شامل :نشانه های دفينه را بشناسیم ، نشانه های دفينه چگونه رمز گشایی کنیم,کتاب چشم طلایی و … به دلیل درخواست کاربران خوب فایل مارکت قیمت کاهش یافت فقط 6000هزار توم
ابزار لازم برای حفاری دفينه و زیرخاکی

برای کندن و پیدا کردن دفينه وسایل حفاری در دفينه یابی وجود دارند که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

دوربین دیجیتالی بهمراه باتری های جدید
دفتر و قلم و مداد
دوشاخه برای تعیین جهت
مجموعه از طی ها و سر کوچک و بزرگ
کیسه نایلون کوچک و بزرگ
دهان گیر
دستکش نایلونی یا پلاستیکی
خط کش
بطری حاوی بنزین و آب برای پیدا کردن خاک حکمت
چکش و انبر
پنس آهنی
فیاب تصویری

در صورتی که مورد یافته شده مربوط به قبر بارگاه و عباد
مار روی دفينه و رفع طلسم مار در گنج یابی
در رابطه با طلسم مار و باطل کردن آن از من سوال کرده بودند.
باز هم میگویم طلسم ساخته و پرداخته یک سری آدم سودجو و است و وجود خارجی ندارد.مارها عموما گرما دوست هستند و از آنجا که طلا فی است که گاز تولید می کند و به مرور زمان گاز طلا شعاعی به اندازه ۱۰ برابر خود درست می کند و خاکک اطراف خود را گرم می کند.
برای همین مارها محل دفينه رو برای زندگی خویش انتخاب میکنند. پس همیشه در هنگام کاویدن محل دفينه
برای افزایش وزن باید بیشتر از میزانی که بدنتان کالری میسوزاند غذا بخورید. مهم نیست که زیاد غذا بخورید. اگر میزان جذب کالری شما از میزان مصرف کالریتان کمتر باشد وزنتان زیاد نمی شود. برای چاق شدن باید بقدری غذا بخورید که کالری دریافتی از کالری مصرفی در بدنتان بیشتر باشد. این مطلب، راهنمایی برای چاق شدن افراد لاغر و باريک اندام است که برای آن از چندین مجله معتبر پزشکی در سرتاسر دنیا کمک گرفته شده است.
چرا نمی توانید وزن اضافه کنید
افراد لاغر تص
گنج ، دفينه ، زیرخاکی و دفينه
دفينه در قانون
طبق قانون و برای جلوگیری از اتلاف زیر خاکیlrm;های با ارزش و تاریخی و جلوگیری از خروج آنlrm;ها از کشور، هرگونه حفاری، خرید و فروش، تخریب، دستکاری و نقل و انتقال میراث فرهنگی و آثار باستانی، به موجب مواد قانون مجازات اسلامی، جرم است و پیگرد کیفری دارد.
طبق قانون، دفينه ای که مالک آن معلوم نباشد از آنِ کسی است که آن را پیداکرده است و اگر کسی در ملک دیگری دفينه ای را پیدا کند، باید به مالک آن اطلاع دهد و اگ
گنج و دفينه های غار کوگان
غار کوگان دارای دفينه های اشکانی در اتاق های تو در توی بسیار مخوف خود می باشد چرا که این غار دارای اطاق های دست کند تو در تویی است که در روزگاران دوره اشکانی و پیش از آن مورد استفادۀ بشر بوده است.
غار شگفت انگیز کوگان نمونه ای است از آثار معماری صخره ای که به وسیلۀ دست بشر در دیوارۀ کوه کوگان کنده شده است.
این غار در ۴۵ کیلومتری جنوب خرم آباد و شرق شهرستان پلدختر واقع شده است.
ورودي غار به صورت چهار گوش در اندازه ۲,۵۰ در
اهمیت چشمه ها برای علامتگذاری مکان گنج و محل دفينه
علامتگذاری مکان گنج : چشمه ها نشانه گنج فصلی نیستند و در چهار فصل آب خودشان را دارند معمولا در کنار این چشمه ها سنگ هایی نیز به چشم میخورند چشمه ها در قدیم بهترین نشانه بوده تا افراد یک نشانه دائمی در پیدا کردن مالشون داشته باشند ولی این موضوع برای دفينه ها کاملا متفاوت است اگر در کنار چشمه ای دفينه ای باشد حتما بدانید که هدف در بالای سر چشمه قرار دارد چون آب به آن دسترسی پیدا نمیکند حتی مرکز
کشف دفينه با نماد درخت سرو
درخت سرو از قدیمی ترین و پر کاربردترین درخت در ایران برای دفينه استفاده می شده .بدلیل زیاد بودن درخت سرو سعی می شده که در بسیاری از مناطق درخت سرو تکی را نشانه قرار دهند که از همه قدیمی تر بوده.
سرو دو شاخه(چنگالی): مهمترین خصوصیت درخت سرو دو شاخه بودن آن است. درخت سروی که حداقل سه نفر با دست به دست دادن بتوانند آن را در آغوش بگیرند، به طور متوسط ۲۵۰ - ۲۰۰ ساله خواهد بود.
در اثنا یا قبل و بعد از جنگ آزادی این درخت به عنوا
نماد قوچ در گنج یابی و دفينه یابی
نشانه های سرقوچ، باید از سنگ به شما نگاه كند. تخته سنگی كه این شكل روی آن است عموماً سنگ های ردیفی می باشند كمرتان را به سر نشان قوچ تكیه دهید، به طرف راست، ۱۵ الی ۲۰ متر حركت كنید، باید به دنبال غار بسته ای باشید.
در کل به یاد داشته باشید که نشانه های برجسته بسیار مهم می باشند ، اما اگر در کنار قوچ ۴یا۳ پله باشد در جهت نگاه قوچ باید سه عدد تپه وجود داشته باشد ، گفته می شود که یکی از این تپه ها دارای بار و دفينه می
در گنج یابی و دفينه یابی باید اطلاعات فرد درباره انواع لایه های خاک و لایه شناسی بسیار زیاد باشد تا بتواند به هدف نزدیک شود . چرا که شناسایی نوع خاک دفينه بسیار موثر است. بررسی سطحی و تشخیص لایه های متفاوت خاک شرط اصلی میباشد . در دفينه یابی و باستان شناسی قبل از انجام هرگونه حفاری باید بررسی های سطحی را انجام داد و یافته های خود را ارزشگذاری نمود.انسانها بر روی خاکهایی که زندگی می کنند آگاهانه و یا به طور طبیعی رد و نشانه هایی می گذارند.هر نوع
در کنار دفينه های مهم وزیری که با حساب و کتاب خاصی دفن شدند و در مخفی سازی آن از اصرار نظامی یا دولتی استفاده شده از نماد های سنگی به عنوان نگهبان دفينه که در حقیقت نشانه مکان دفينه بوده استفاده می شده است.دوستان این سنگ رو با سنگ دوربین اشتباه نگیرید در سنگ نگهبان سوراخ ایجاد شده بزرگتر بوده ولی در سنگ دوربین سوراخ کوچک و مخروطی میباشد.
شرایط سنگ نگهبان در کنار دفينه اصلی
۱-دید سنگ نگهبان به سمت سه مسیر کالسکه و مال رو باشد
۲-پشت سنگ نگهبان رو
قبر بدون گنج و دفينه
قبر بدون زیرخاکی و گنج یا قبر فقرا ( خالی از هدایا ) مربوط به دوره پیش از هخامنشی و هخامنشیان
اگر در حین کاوش به قبری رسیدید که مدور با قطرحدود یک متر یا کمی بیشتر بود و متوفی به صورت جنینی درازکش ( به هر طرفی ، جهت منظم ندارند ) و یا چمباتمه نشسته که دور تادور قبر سنگ چین بود سریع مسیر کاوش را تغییر دهید. اینگونه قبور متعلق به فقرا و قشر معمولی ( کشاورز و دامدار و .) می باشد و قبرهای بدون هدایا می باشند . تاکنون نه دیده ام و نه ش
نشانه عقرب در گنج و دفينه یابی

عقرب یا کژدم نشانگر راه حل بوده تا در ادامه کار ، بهترین راه را انتخاب نماییم! یکی از ویژگی های عقرب، سمی و خطرناک بودن آن است، به همین دلیل در جایی که این علامت باشد، به تله فیزیکی و یا شیمیایی بسیار مهلک برخواهیم خورد که در حفاری باید بسیار مراقب بود. موفقیت در چنین مکانی بسیار دشوار است، ولی می توان با دقت و یک برنامه حساب شده و حرفه ای ، به گنجینه ای عظیم و ارزشمند، دست یافت.این گنجینه معمولا در نزدیکی برکه ها
نماد عقاب و محل دفينه
یکی از علاِیمی که در ایران بسیار مشاهده می شود نشانه عقاب است که نشانه قدرت و اقتدار در گذشته بوده است.
اگر عقابی را به صورتی مشاهده کردید که بالهایش نیمه باز بود باید در جهت نگاه عقاب بدنبال غاری یا اتاقی پنهان و پلمپ شده باشید.حالت دیگر حالتی است که عقاب یکی از بالهایش باز و دیگری بسته باشد که باز در روبروی نگاه عقاب دوباره بدنبال غار یا اتاق باشید با این تفاوت که دو اتاق در مجاورت هم قرار دارند که اتاق اول خالی است که ب
شناخت تله های ترقوه ای در گنج و دفينه یابی
تله های ترقوه ای چیست؟ تخته سنگ باقی مانده از تله مرگ متشکل از دو قسمت است. تخته سنگ دیگری در حال حاضر پایین است. دام(تله) بالاتر از یک برش در یک سمت کوه درست جایی که در آن یک تونل کوچک بوده، راه اندازی شده است. تخته سنگ دیگر (که قطر آن حدود۴ متر است)، در حال حاضر بریده شده و پاین افتاده بو و از تکه دگیر بریده شده است این تخته سنگ در راه ورودي تونل پنهان شده است. بعد از وارد شدن به غار به سقف و روی دیوارها و ت

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

preptisjohncreac joursumbnepla امین سویو جدیدترین یوزرنیم پسورد نود32 nod32، یوزر نیم و پسورد نود 32 Andrea sopharmcreamen dodaporvay hammihan98 hrchat ortemnohet